O Nas

Jesteś na stronie:

Firma ARLITA oferuje ekspandowane kruszywa lekkie takie jak keramzyt, wermikulit i perlit. Naszym celem jest również doradztwo w rozwoju wykorzystania i zastosowań kruszyw w budownictwie, przemyśle, rolnictwie i innych dziedzinach produkcji.

Produkujemy naturalne materiały sypkie z najwyższej jakości rud z najlepszych kopalń na świecie wierząc, że jakość jest rzeczą absolutnie priorytetową dla naszych klientów. Oferowane przez nas frakcje kruszyw (rozmiar uziarnienia), decydują o ich zastosowaniu, właściwościach fizycznych i efektywności w działaniu.

Kruszywa lekkie wykorzystuje się między innymi budownictwie (pustaki keramzytowe, keramzytobeton, perlitobeton), rolnictwie (wzbogacanie struktury gleby), izolacjach dźwiękowych (ekrany dźwiękochłonne) i termicznych (wysypki podłogowe, dachowe).

Posiadamy również ofertę dla hodowli egzotycznych, ciepłolubnych gatunków zwierząt (wyściółki terariów), ogrodnictwa i hydroponiki (drenaż, uprawy bezglebowe), ekologicznych oczyszczalni ścieków, przemysłu hutniczego (wysypki), farmacji (pasty kosmetyczne), izolacji termicznej (płyty, cegły i tynki ogniochronne) i wielu innych gałęzi gospodarki.

Każdy produkt lub półprodukt firmy ARLITA odznacza się najwyższa jakością oraz mieści się najwyższych światowych normach, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnych, konkurencyjnych cen.